У будинку ОСББ по бул. Шевченко, 343 за рахунок коштів міського бюджету систему опалення забезпечили рамкою управління з пристроєм автоматичного вузла регулювання. Ця система дозволить значно скоротити витрати на оплату послуг від КП «Маріупольтепломережа». В ході робочого об’їзду ключових об’єктів Маріуполя міський голова Вадим Бойченко подивився, як проходить завершальна стадія встановлення та налагодження «розумної рамки».

Програма зі встановлення приладів обліку теплової енергії передбачає фінансування як з міського бюджету, так і з обласного. При цьому до кінця року планується встановити до 490 приладів обліку теплової енергії на суму понад 65 млн грн. За рахунок міського бюджету вже встановлено 21 прилад, ще 19 — у роботі.

Завершальний етап установки рамки автоматизованого управління опалювальної системи у будинку 343 по бул. Шевченко, який перейшов в ОСББ, приїхав проконтролювати міський голова Маріуполя. Її вартість 149 тис грн. Рамка оснащена двома датчиками тепла – внутрішнім та зовнішнім. Принцип її роботи полягає в тому, що, коли температура зовні підвищується, засувка автоматично спрацьовує і подача тепла зменшується, що дає можливість людям заощадити і при цьому не розбалансувати систему опалення будинку.

«До такої рамки потрібні ще «розумні» руки та голова, а її обслуговуванням повинні займатися профільні фахівці. Сьогодні ми робимо все, щоб КП «Маріупольтепломережа», з їх досвідом та знаннями, займалося  обслуговуванням, супроводом, консервацією та введенням в експлуатацію таких пристроїв. При цьому громада будинку зобов’язана контролювати їх роботу», — зазначив Вадим Бойченко.