З початку 2016 року в Маріуполі почалася активна робота зі створення та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Департаментом розвитку житлово-комунальної інфраструктури, Фондом розвитку Маріуполя, районними адміністраціями, депутатами велася і триває постійна робота по наданню жителям консультативної і методичної допомоги, що бажають перейти в ОСББ.

Розуміючи усю необхідність і відповідальність за вибраний курс, спрямований на поліпшення життя наших співгромадян, за ініціативою міського голови Вадима Бойченка було створено Управління з питань розвитку та підтримки ОСББ при Департаменті житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради. І вже сьогодні, завдяки структурним підрозділам міської ради, ФРМ і активістам нашого міста, ми можемо говорити про значимі для маріупольців результати.

Так, за станом на сьогоднішній день, створене 375 ОСББ, в їх число входить 405 будинків, з них: 73 були створені до 2016 року, а 302 — з минулого року по теперішній час.

Завдяки спільній діяльності міської влади, депутатського корпусу, громади спрямованої на розвиток та підтримку напряму ОСББ у Маріуполі і ряду прийнятих реформ, сталося зростання усіх показників у сфері виникнення нових об’єднань.

Найважливішим досягненням є прийняття Програми підтримки ОСББ на 2016-2021 рр. Її головна особливість — здійснення капітального ремонту одного конструктиву за рахунок міського бюджету і подальші здійснення ремонтів по співфінансуванню впродовж 5 років. На сьогоднішній день вже розпочата робота по капітальному ремонту покрівлі в 11 ОСББ, реалізовано 63 міні-проектів, відкрито 37 затишних дворів.

Крім того, саме завдяки прийняттю цієї Програми, організовані і проведені численні навчання голів ОСББ. Необхідність в  них колосальна, оскільки більшість голів і бухгалтерів раніше не стикалися, і не мали представлення, про те, як вести самостійну господарську діяльність. Для усебічної зручності голів і членів ініціативних груп, розроблені і надані методичні рекомендації у вигляді інструкцій із зразками заяв,  прикладами їх заповнень, наслідуючи які можна здійснити усі необхідні дії для становлення та функціонування об’єднань.

У цьому році прийняли Програму капітального ремонту по посиленню несучих будівельних конструкцій багатоквартирних житлових будинків на 2017-2021 роки та Програму капітального ремонту ліфтів багатоквартирних житлових будинків на 2017-2021 роки. Їх реалізація допоможе вирішити проблеми будинків ОСББ.

Попереду, на Маріуполь чекає багато цікавої і плідної роботи, яка спрямована на поліпшення життя наших мешканців.